A3SR i Stefan Romecki – VIP zaproszony do wyscigow Euro – Racecar/Nascar

> <
Photo

image47 image47 image47 image47 image47 image47 image47 image47 image47 image47 image47 image47 image47 image47

Euro Nascar Guest | Events

Stefan Romecki został zaproszony do startu  w półfinałowym wyścigu Euro-Racecar 2012, który miał miejsce na Hiszpanskim torze w Valencji gdzie jeździł z innym kierowcą Simonem Escalier.

Czwartkowa sesja jazdy wolnej odbyła sie w bardzo trudnych warunkach atmosferycznych, ale  Stefan znalazł dobry rytm i w sesja zakonczyła sie 4 czasem. Na zajutrz podczas kwalifikacji kategorii Elite, identyczna regulacja wozu przy zmieniającej się  bez przerwy pogodzie nie pozwolily Stefanowi  zdobyć  lepszego czasu.

Startował dopiero z 16 pozycji, ale już  w pierwszym okrążeniu wywalczył kilka miejsc i ukonczył wyścig na 8 miejscu.

Oddał  auto w idealnym stanie co pozwoliło w dużej mierze na bardzo udany wyścig zakonczony pierwszym zwycięstwem Simona Escaliera w Racecar-Euroseries. W niedziele obaj kierowcy są gotowi do godzinnego wyścigu ze zmiana kierowcow. Stefan wystartował  14, z siódmej linii i przekazał ponownie auto w idealnym stanie 10.  Szybka  zmiana pozwoliła wyjechać  ze standu  na 7 miejscu  i ponowne zwycięstwo.  Dzięki pracy obu kierowcow, Simon Escalier przeskoczył  z 8 na drugie miejsce mistrzostw Open co okazało sie dobra operacja przed finałami w Le Mans.

Dziękuje organizatorowi Team FJ oraz ekipie Scorpus Racing.

Prenez contact !

Prêts à soutenir nos sportifs avec nous ?

Trouvez-nous sur FB

© Romecki