Wszystkiego Najlepszego Ayrton

Photo

image281 image281

21.03.21 | News

​Wszystkiego Najlepszego Ayrton

Wyjątkowy pomnik dla wyjątkowej osoby! W maju tego roku na ulicy Ayrtona Senny w Wałbrzychu odbędzie się wielka uroczystość - dosłownie w skali 1:1.
 
Wróćmy na moment do 2015 roku, kiedy Jerzy Mazur zaprosił Stefana Romeckiego na uroczystość otwarcia tej słynnej ulicy. Na tą okazję Stef namalował tryptyk w oleju przedstawiający najsłynniejsze auta Formuły 1 tego kierowcy. Rozpoczęła się historia pomnika.
 
Od tej pory doskonały kontakt dwóch pasjonatów sportów samochodowych i częsta wymiana pomysłów dała początek nowym projektom.
Stefan: „Rozumiemy się z Jerzym bardzo dobrze i myślimy o różnych nowych możliwościach. Widoczny entuzjazm i motywacja Jerzego wokół postaci Ayrtona Senny spowodowała że towarzyszyłem mu na tej drodze dając z siebie wszystko, tak jak Ayrton podczas najtrudniejszych Grand Prix dążył do wyznaczonego sobie celu”
 
 
Mistrz, Wielki człowiek i Dobroczyńca. Nie łatwo jest wybrać najważniejszy aspekt jego osobowości bo te wszystkie cechy sprawiają że jest LEGENDĄ.
 
W roli głównej „Szef orkiestry” Jerzy Mazur, artysta desinger i projektant Stefan Romecki, rzeźbiarz Dymitr Buławka Fankidejski oraz studio odlewnicze "Garstkastudio SC" prowadzone przez Piotra i Andrzeja Garstkę. Te 3 talenty zebrane wokół postaci Ayrtona Senny dały z siebie wszystko w celu oddania hołdu Wielkiemu Człowiekowi.
 

Człowieczeństwo, które ukazywał pomagając potrzebującym czyni go legendą bardziej niż jego mistrzowskie tytuły. Po 4 latach refleksji, konsultacji, burzy mózgów, spotkań i wideokonferencji zbliżamy się do wspaniałego momentu.

 
Zostań w kontakcie: poznasz więcej szczegółów w następnym artykule: przygotowanie pracy, postęp projektu, przebieg produkcji oraz artyści
 
Podziękowania:
@StefRomecki, @STF1R design, @VisualUPGRADE,​ @JerzyMazur,​ ​Museum of Mining and Motor Sports Wałbrzych, Garstkastudio S.C., Piotr Garstka, Andrzej Garstka, Dymitr Buławka Fankidejski, @RFPL, Tadeusz Romecki​,​ A3SR 
 

 

Prenez contact !

Prêts à soutenir nos sportifs avec nous ?

Trouvez-nous sur FB

© Romecki