Pierwszy test sezonu 2014 bolidem silhouette

>
Photo

image71 image71 image71 image71 image71 image71 image71 image71 image71 image71

BRCC 2014 Test

Po raz pierwszy od finału Ginetta GT5 Challenge w listopadzie ubiegłego roku, Stefan ponownie zasiadł za kierownicą auta wyścigowego.

Odbyło sie to na belgijskim torze Zolder, gdzie zaliczał okrążenia bolidem typu "Silhouette" GC V6 o mocy 320 koni mechanicznych zbudowanego przez braci Gomez ekipy GC Automobile z siedzibą na południu Francji.

"Silhouette" posiada nietypowe parametry co pozwala na uzyskanie wyjątkowych osiągów . Rurowa struktura, silnik w pozycji centralnej-tylnej, proporcja waga/moc i wszystko pokryte cienką warstwą żywicy podobną do auta seryjnego z poważnym akcentem budybuldingu, auto Stefana przypomina Volkswagena Sirroco po pożądnej diecie steroidów.

Sercem bolida jest 320 konny silnik Renault/Nissan V6 3.5l, który używany jest także w wyścigach Formula World Series 3.5, wyposażony w pneumatyczną 6 biegową skrzynię biegów z paletami przy kierownicy.

Przy wadze zaledwie 800kg, ta piekielna maszyna daje Stefanowi ekstremalne sensacje, zbliżone do tych których zaznał w kategorii GT: bardziej dynamiczne zachowanie na torze i mocny silnik który popycha auto wyjąc z przyjemności.

"Jest to bardzo przyjemna niespodzianka, a zachowanie auta ukazuje mieszankę wszystkiego czego zaznałem do tej pory w innych kategoriach. Podczas treningu na torze Zolder, na którym jeź dziłem pierwszy raz mogłem skorzysta ć ze wszystkich charakterystyk bolida podczas słonecznej pogody. Kręta trasa przypomina niektóre angielskie tory z ubiegłego sezonu."

W ten sposób, Stefan zapoznał się z torem na którym odbędzie się pierwsza runda belgijskich mistrzostw BRCC, meeting podczas którego odbędzie się walka 6 aut typu "Silhouettes" GCV6 Cup, podczas 3 godzinnego wyścigu z ekipą dwóch kierowców.

Oczywiście kiedy jest mowa o ekipie należy przedstawić drugiego kierowcę a jest nim Belgo-Dominikanin Benjamin Breny, który jak Stefan jest kierowcą GURU4RACER.

Bardzo duże doświadczenie na gokartach pozwoliło mu na dobre wyniki podczas testu za kierownicą F3 o którym napiszemy w najbliższym czasie.

"Nasze pierwsze realne spotkanie na torze, potwierdziło wrażenia jakie moglismy o sobie wyrobić podczas rozmów telefonicznych. Odkrywaliśmy wspólnie bolida Silhouette V6 za kierownicą którego byliśmy skuteczni juz po pierwszych okrażeniach. Rozumiemy się bardzo dobrze ponieważ obaj mówimy jezykiem GURU4RACER co jest podstawą w wyścigach, w których kierowcy muszą jeździć w symbiozie przez caly sezon".

Mistrzostwa GCV6 Cup odbywają sie podczas serii BRCC gdzie kierowcy Cup bedą także sklasyfikowani generalnie. Stefan i Banjamin bedą się ścigali miedzy pojazdami o większych osiągach i z konkurencją na najwyższym poziomie.

Zwycięska ekipa mistrzostw GCV6 Cup zostanie nagrodzona startem w wyścigu 24h Dubaju 2015 bolidem GC V8 o mocy 500 koni mechanicznych

Między nami, Stefan i Benjamin mają naprawde wielką ochotę pozwiedzać Dubaj !

Prenez contact !

Prêts à soutenir nos sportifs avec nous ?

Trouvez-nous sur FB

© Romecki