2014 - Mistrz Belgii

> <
Photo

image152 image152 image152 image152 image152 image152 image152 image152 image152 image152 image152

Sezon 2014 | Archives

Stefan Romecki rozpoczyna nowy sezon 2014, nadal pod opieką Guru4Racer i Virage Academy. W tym roku wystartuje z kierowcą z Dominikany Benjaminem Breny za kierownicą Silhouette GC V6 Cup. Rurowe nadwozie, silnik Nissana 350z zamontowany centralnie i karoseria Volkswagena Scirocco nadaje bolidowi wszystkie cechy dobrego samochodu wyścigowego.

Na torze Zolder w Belgii, Dijon we Francji oraz Spa w Belgii, Stefan i Beniamin okazali się bardzo mocni ścigając się między innymi z ex-kierowcą  Formuły 1 Erikiem Van de Poêle,  Stéphanem Lémeret czy Karim Al Azhari.

Są to wyścigi typu Endurance trwające 3 godziny ze zmianą kierowcy. Pierwsze runda była bardzo trudna dla obu pilotów auta GCV6 # 44 ze względu na problemy techniczne, które zwalniały ich tempo. Drugie spotkanie w Dijon ponownie ukazało wiele problemów podczas testów

Podjęto decyzję o zmianie samochodu na godzinę przed wyścigiem. Na dodatek nad torem rozszalała się burza z gradem i silnym wiatrem. Samochód jest już prawie gotowy do startu ale opóźnienie podczas zmiany spowodowało że załoga nie może skorzystać z dobrej kwalifikacji (2 miejsce) i wystartuje ostatnia z pit-line. Stefan zasiadł pierwszy za kierownicą "nowego" samochodu.

Brak przekładni siły hamowania (normalnie przydatna podczas deszczu) i  pierwszy raz w podczas deszczu tym samochodem, już od startu Stefan wykorzystał swoje umiejętności aby slalomować między konkurentami i szybko znalazł się na 2 miejscu. Kiedy tor jazdy stał sie suchy, Stefan  zatrzymał się w idealnym momencie do zmiany opon na slicki, a Ekipa Guru4Racer dzięki doskonałej zagrywce przebiła się na pierwsze miejsce.

Sprawność samochodu jest tak zaskakująca, że Stefan pozwolił sobie na zabawę z Ferrari, Audi i BMW  które startują w innej kategorii i zalicza regularnie bardzo dobre okrążenia. Ponowny deszcz ponownie zmusza do zmiany opon. Samochód bezpieczeństwa pojawił się na torze w momencie kiedy Stefan zdobywał przewagę drugiego okrążenia nad drugim zawodnikiem z kategorii. Doskonała okazja, aby zmienić kierowcę i opony.

Benjamin, początkuje w wyścigach samochodowych (dotychczas w kartingu), popełnił mały błąd bez szkody dla auta ale dzięki przewadze stracił tylko jedną pozycję.

Dzięki 2 podium w Dijon stali się mistrzami BRCC Silh Light 2014

Prenez contact !

Prêts à soutenir nos sportifs avec nous ?

Trouvez-nous sur FB

© Romecki